KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899258
nr 1389 9258
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 34x41 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:09:36
3/4 23:07:48
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson